PER-IADR OFFICERS |
President |
Fionnuala Lundy |
President-Elect |
Imad About |
Representative of PER at IADR |
Gottfried Schmalz |
Secretary/Treasurer |
Zrinka Tarle |
|
ORGANISING COMMITTEE |
President |
Imad About |
NOF-IADR |
Gunhild Strand |
Irish division of the IADR |
Hal Duncan Yael |
Israeli division of the IADR |
Houri-Haddad |
BSODR |
Josette Camilleri |
CED-IADR |
Marcio Vivan Cardoso |
CED-IADR Office |
Liesbet Briké |
|
LOCAL ORGANIZING COMMITTEE |
|
Catherine Chaussain (University of Paris) |
|
Frederic Cuisinier (University of Montpellier) |
|
Jean-Hugues Catherine (Aix-Marseille University) |
|
Jean-Christophe Farge (University of Lyon 1) |
|
Bruno Foti (Aix-Marseille University) |
|
Thomas Giraud (Aix-Marseille University) |
|
Charlotte Jeanneau (Aix-Marseille University) |
|
Patrick Laurent (Aix-Marseille University) |
|
Florent Meyer (University of Strasbourg) |
|
Fabienne Perez (University of Nantes) |
|
Martine Pithioux (Aix-Marseille University) |
|
Dominique Seux (University of Lyon 1) |
|
SCIENTIFIC COMMITTEE |
|
Itzhak Abramovitz (Israel) |
|
Mohammed H. Ahmed (Belgium) |
|
Ilze Akota (Latvia) |
|
Anousheh Alavi (Switzerland) |
|
Paul Anderson (UK) |
|
Athina Bakopoulou (Greece) |
|
Lynne Bingle (UK) |
|
Zoe Brookes (UK) |
|
Tamar Brosh (Israel) |
|
Vilma Brukiene (Lithuania) |
|
Maria Cadenas de Llano Pérula (Belgium) |
|
Josette Camilleri (UK) |
|
Ana Castro (Belgium) |
|
Jean-Hugues Catherine (France) |
|
Laura Ceballos (Spain) |
|
Fabian Cieplik (Germany) |
|
Stevan Čokić (Belgium) |
|
Cristiane da Mata (Ireland) |
|
António HS Delgado (Portugal) |
|
Dong Mei Deng (The Netherlands) |
|
Hal Duncan (Ireland) |
|
Nuria Isabel Escribano (Spain) |
|
Jean-Christophe Farges (France) |
|
Cornelia Frese (Germany) |
|
Maria Victoria Fuentes (Spain) |
|
Athina Christina Georgiou (The Netherlands) |
|
Thomas Giraud (France) |
|
Mishel Haddad (Israel) |
|
Reinhard Hickel (Germany) |
|
Yael Houri-Haddad (Israel) |
|
Andrei Cristian Ionescu (Italy) |
|
Gaetano Isola (Italy) |
|
Charlotte Jeanneau (France) |
|
Michael Klutstein (Israel) |
|
Alexa Laheij (The Netherlands) |
|
Mark Lappin (UK) |
|
Stephanie Leeuwen (The Netherlands) |
|
Yago Leira (Spain) |
|
Peter Lingström (Sweden) |
|
Alon Livny (Israel) |
|
Fionnuala Lundy (UK) |
|
Joana Marques (Portugal) |
|
Florent Meyer (France) |
|
Caroline Mocquot (France) |
|
Zeev Ormianer (Israel) |
|
William Papaioannou (Greece) |
|
Ludovica Parisi (Switzerland) |
|
Mariano Simón Pedano De Piero (Belgium) |
|
Morena Petrini (Italy) |
|
Raphael Pilo (Israel) |
|
Vinay Pitchika (Germany) |
|
Vehid Salih (UK) |
|
Ivan Šalinović (Croatia) |
|
Gottfried Schmalz (Germany) |
|
Esi Sharon (Israel) |
|
Doron Steinberg (Israel) |
|
Gunhild Vesterhus Strand (Norway) |
|
Inmaculada Tomás (Spain) |
|
Sebnem Turkun (Turkey) |
|
Bart Van Meerbeek (Belgium) |
|
Yuval Vered (Israel) |
|
Marcio Vivan Cardoso (Belgium) |
|
Catherine Volgenant (The Netherlands) |
|
Rachel J. Waddington (UK) |
|
Lewis Winning (Ireland) |
|
Asher Zabrovsky (Israel) |
|
Hadar Zigdon Giladi (Israel) |